SEAT Yeni Leon 2020

SEAT, yeni nesil Leon’un tasarımında aydınlatma teknolojisini aracın kişiliğinin merkezine koyuyor. Tamamen yenilenen SEAT Leon dinamik, sportif ve zarif tasarım çizgisini yeni tasarımında da sürdürürken, kompakt hatchback dışarıdan veya kabinin konforu olarak bakıldığında, otomobili daha da cazip hale getirecek aydınlatma sistemlerine sahip.

Üçüncü neslin sunulduğu 2012 yılında, SEAT Leon segmentinde tam LED teknolojisine sahip ilk otomobil oldu. SEAT’ın özel tasarım ve mühendislik ekipleri, tamamen yeni Leon’un cesur yeni iç tasarım dilini vurgulamak için aydınlatma teknolojisini markanın en çok satan ürününde bir sonraki seviyeye taşımış.

Yeni SEAT Leon tam LED teknolojisini kullanıyor. Yeni Leon’un gelişmiş aydınlatma özellikleri, önde en karanlık yolları bile aydınlatacak parlaklık ve netliğe sahip dinamik farlar anlamına geliyor. Arkada ise Yeni SEAT Leon’a karakteristik bir görünüm sağlayan, iki arka lamba arasında bir hat oluşturan sürekli aydınlatma, etkileyici bir karşılama ile ışık gösterisi sunuyor.

Yeni Leon ayrıca, diğer yol kullanıcılarına seyahat yönünüzü daha da netleştirerek genel güvenliği artıran dinamik arka göstergeler bulunduruyor.

Ancak yolculuğunuza başlamadan önce, aracı değerlendirdiğinizde, SEAT’a özgü bir karşılama ışığı, aracı etkinleştirdiğinizde “Hola!” Kelimesini yere yansıtarak, en yeni Leon’a yeni bir stil unsuru kazandırıyor.

SEAT’ın tasarım direktörü Alejandro Mesonero-Romanos; “Gelişmiş aydınlatma teknolojisi, aracın tasarımını geliştirmede anahtar rol oynuyor. Tamamen yeni SEAT Leon’da, zaten güçlü karakterini güçlendirmek için büyük bir etki yaratabildik” dedi.

İçeride, sürücü ve yolcuların etrafını saran ortam aydınlatması yeni Leon’u başka bir işlev ve estetik seviyesine taşıyor. Yeni SEAT Leon’un koltuğuna oturduğunuzda, yenilikçi aydınlatma konsepti, ön panel ve kapılar boyunca çalışan tam LED sarımlı ortam ışığı ile sürüş deneyimini geliştiriyor.

Yeni SEAT Leon’un aydınlatma teknolojisi, Martorell’deki SEAT Teknik Merkezi’nde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Dördüncü nesil SEAT Leon 28 Ocak tarihinde tanıtılacak.