Hyundai Yeni i10 2020

Hyundai Assan Yeni i10’un Üretimine Başladı.

Hyundai markasının denizaşırı ülkelerdeki ilk üretim merkezi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, A segmentinin en popüler modelleri arasında bulunan Hyundai Yeni i10’u üretim bantlarından indirmeye başladı. Hyundai’nin Avrupa’daki en çok satan modellerinden birisi olan Hyundai i10, Türkiye’de de A segmentinde liderliği uzun yıllardır elinden bırakmıyor.

Avrupa’da tasarlanan, geliştirilen ve İzmit’te üretilerek pek çok ülkeye ihraç edilen Yeni Hyundai i10, kompakt bir şehir otomobili olarak öne çıkıyor. Yenilenen dinamik tasarımı, kapsamlı güvenlik donanımları ve sınıfındaki üstün bağlantı özellikleriyle karakterize edilen 2020 model Yeni Hyundai i10, A segmentinde yer alan modellere göre gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Hyundai Avrupa Pazarlama ve Ürün Kıdemli Başkan Yardımcısı Andreas Christoph Hofmann, üretimi başlayan yeni modelle ilgili olarak, “Müşterilerimiz istedi ve biz de onları dinledik. Yeni i10 ile A segmentindeki en iyi bağlantı ve güvenlik özelliklerini daha da cesur ve daha dinamik bir tasarımla sunuyoruz. Tüm bu üst düzey özellikler Yeni i10’u sıfır kilometre bir otomobili satın almak isteyen müşteriler için en iyi seçim haline getiriyor. Ayrıca, Yeni Hyundai i10’u tamamen Avrupa pazarı için Avrupa’da üreterek markamızın Avrupa’ya olan bağlılığını da vurgulamış oluyoruz” dedi.

Hyundai i10, aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok Avrupa ülkesinde en çok satan A segmenti model olarak öne çıkıyor. Tümüyle yenilenen tasarımın yanı sıra, yeni Hyundai i10 önceki modele göre 20 mm daha geniş ve 20 mm daha kısa bir otomobil.

İç ve dış tasarım özellikleriyle önceki neslinden daha sportif bir yapıda olan yeni i10, 252 litrelik hacmiyle de A segmentinde en büyük bagajlardan birini sunuyor.