Elektrikli Otomobillere Geçiş Süreci

Volvo Cars için elektrikli otomobiller geleceği oluşturuyor ve içten yanmalı motorun ötesine giden yeni bir döneme başlamakta kararlı adımlarla ilerliyor. 2017 yazında bütün Volvo, modellerinde en az bir elektrikli motor opsiyonu sunma kararını alan ilk geleneksel otomobil üreticisi oldu.

2019’dan itibaren her yeni Volvo bir elektrik motoruna sahip olacak ve sadece içten yanmalı motora sahip otomobiller yavaş yavaş devreden çıkacak. Mild hybrid’ler ve plug-in hybrid’ler tamamen elektrikli otomobillere giden yolda alternatif seçenekler olarak sunulacak. Volvo Cars bütün model ailesinde plug-in versiyonları sunan tek otomobil üreticisi.

Volvo’nun ilk tamamen elektrikli modeli XC40 Recharge, 2019 sonbaharında tanıtıldı. Volvo XC40 Recharge, yeni Recharge otomobil ailesinin tanıtılan ilk modeli oldu. Recharge, elektrikli ve plug-in hybrid motora sahip şarj edilebilir bütün Volvo’lar için genel isim olarak kullanılacak.

Volvo XC40 Recharge, tamamen elektrikli Volvo’lardan oluşacak bir ailenin ilk üyesi. Volvo önümüzdeki beş yıl içinde, her yıl tamamen elektrikli yeni bir modeli piyasaya sunacağını ve 2025 itibariyle tamamen elektrikli otomobillerin satışlarının %50’sini oluşturmasını hedefliyor. Geri kalanlar da hybrid araçlar olacak. Volvo Cars, 2020 yılında plug-in hybrid satışlarını dünya çapındaki toplamda %20’ye yükseltmeyi amaçlıyor.